| Ονομασία μάρκας: | Solarose |
| Αριθμός μοντέλου: | Μετατροπέας 3600W |
| Τροποποιημένο: | 10 |
| Τιμή: | negotiable |
| Χρόνος παράδοσης: | 25 μέρες |
Περιγραφή του προϊόντος:
Αυτός ο μετατροπέας υψηλής συχνότητας 5500W σταθμού ηλιακής ενέργειας είναι σχεδιασμένος για επαγγελματική ενσωμάτωση φωτοβολταϊκών συστημάτων και εμπορικές εφαρμογές αποθήκευσης ενέργειας.και έξυπνη διαχείριση ενέργειας σε μια συμπαγή και αποτελεσματική λύση, καθιστώντας το ιδανικό για υβριδικούς ηλιακούς σταθμούς και συστήματα υποστήριξης εκτός δικτύου.
Με ευρύ εύρος εισερχόμενης τάσης MPPT 120 ̇ 500 VDC και βέλτιστο εύρος λειτουργίας 300 ̇ 400 VDC, ο μετατροπέας υποστηρίζει συστοιχίες φωτοβολταϊκής υψηλής τάσης,μείωση των απωλειών καλωδίωσης του συστήματος και βελτίωση της συνολικής απόδοσης μετατροπήςΟ ενσωματωμένος ελεγκτής MPPT επιτρέπει μέγιστο ρεύμα φόρτισης φωτοβολταϊκών 100A και υποστηρίζει είσοδο μέχρι 5500W ηλιακής συστοιχίας, καλύπτοντας τις ανάγκες των μεσαίας κλίμακας ηλιακών έργων.
Ο μετατροπέας είναι πλήρως συμβατός τόσο με τις μπαταρίες λιθίου όσο και με τις παραδοσιακές μπαταρίες μολύβδου-οξέος, παρέχοντας ευελιξία για διαφορετικές διαμορφώσεις αποθήκευσης ενέργειας.Η τυποποιημένη επικοινωνία BMS και η διεπαφή RS232 επιτρέπουν την απρόσκοπτη ενσωμάτωση με τα συστήματα διαχείρισης μπαταριών και τις εξωτερικές πλατφόρμες παρακολούθησης.
Σχεδιασμένος για εγκαταστάτες, εργολάβους EPC και προμηθευτές ενεργειακών λύσεων, αυτός ο μετατροπέας είναι κατάλληλος για εμπορικούς σταθμούς παραγωγής ηλιακής ενέργειας, βιομηχανικά συστήματα ηλεκτρικής ενέργειας υποστήριξης,και υβριδικές φωτοβολταϊκές εφαρμογές στις ευρωπαϊκές και βορειοαμερικανικές αγορές.
Τεχνική παράμετρος
| Ειδικότητα | Προδιαγραφές |
|---|---|
| Τύπος μετατροπέα | Ηλιακός μετατροπέας υψηλής συχνότητας |
| Κατηγορία ισχύος εξόδου | 5500W |
| Εισαγωγή μπαταρίας | 48VDC |
| Ελεγκτής MPPT | Ενσωματωμένο |
| MPPT εύρος τάσης | 120 ̇ 500VDC |
| Μέγιστο ρεύμα φόρτισης PV | 100A |
| Διασύνδεση επικοινωνίας | BMS / RS232 |
| Τύπος εφαρμογής | Εμπορικό Ηλιακό Σταθμό Ενέργειας |
Ειδικά πλεονεκτήματα:
Σχεδιασμός υψηλής συχνότητας με συμπαγές μέγεθος και υψηλή απόδοση
Ευρύ φάσμα τάσης MPPT κατάλληλο για συστοιχίες φωτοβολταϊκής υψηλής τάσης
Υποστηρίζει μέχρι 5500W ηλιακής εισόδου για συστήματα εμπορικής κλίμακας
Συμβατό με μπαταρίες λιθίου και μολύβδου
Τυποποιημένη επικοινωνία BMS για επαγγελματική διαχείριση ενέργειας
Γεννήτρια ξηράς επαφής για υβριδικά ενεργειακά συστήματα
Σταθερή έξοδος 220VAC για βιομηχανικά και εμπορικά φορτία
Ιδανικό για έργα EPC και ολοκληρωτές ηλιακού συστήματος
Σχέδιο Χάρτη:
![]()