| Ονομασία μάρκας: | Solarose |
| Αριθμός μοντέλου: | Μετατροπέας 3600W |
| Τροποποιημένο: | 10 |
| Τιμή: | negotiable |
| Χρόνος παράδοσης: | 25 ΗΜΕΡΕΣ |
Περιγραφή του προϊόντος:
Ο Growatt SPF5000ES είναι ένας μετατροπέας υψηλής απόδοσης εκτός δικτύου που έχει σχεδιαστεί για σταθμούς ηλιακής ενέργειας, ιδανικός για εμπορικές εγκαταστάσεις, απομακρυσμένες καμπίνες και αγροτικά έργα ηλεκτροδότησης.Με ισχυρή συνεχής ισχύ 5 kW και μέγιστη ισχύ έως 10 kVA, εξασφαλίζει αξιόπιστη παροχή ρεύματος ρεύματος ρεύματος ρεύματος ρεύματος ρεύματος ρεύματος ρεύματος ρεύματος ρεύματος ρεύματος ρεύματος 230 V σε όλη την Ευρώπη.που επιτρέπει την αποδοτική συλλογή ενέργειας ακόμη και υπό διαφορετικές συνθήκες ηλιακής ακτινοβολίαςΥποστηρίζεται σύστημα μπαταρίας 48 V, προσφέροντας ευελιξία για τράπεζες μπαταριών λιθίου ή μολύβδου.Η παράλληλη ικανότητα για έως έξι μονάδες καθιστά αυτόν τον μετατροπέα επεκτάσιμο για μεγαλύτερες ηλιακές συστοιχίες ∙ μια τέλεια επιλογή για ηλιακές φάρμεςΗ συμπαγή και ελαφριά μονάδα με βάρος μόλις 12 kg, η εγκατάσταση και η μεταφορά παραμένουν απλές.
Τεχνική παράμετρος
| Ειδικότητα | Αξία |
|---|---|
| Σχήμα | SPF5000ES |
| Δύναμη εξόδου (κατηγοριακή) | 5 kW |
| Δύναμη εξόδου (πίκος) | 10 kVA |
| Δυναμική τάση | 230 V εναλλασσόμενο ρεύμα, 50/60 Hz, μονοφασική |
| Μέγιστη PV εισροή | 6000 W |
| Περιοχή MPPT | 120·430 V συνεχής |
| Δυναμικό μπαταρίας | 48 V συνεχής |
| Βάρος / Μέγεθος | 12 kg / 330 × 135 × 485 mm |
Ειδικά πλεονεκτήματα:
Μεταβαλλόμενο σύστημα: υποστήριξη έως 6 μονάδων παράλληλα για μεγάλους σταθμούς παραγωγής ηλεκτρικής ενέργειας.
Το ευρύ παράθυρο τάσης MPPT (120-430 V) εξασφαλίζει τη βέλτιστη ηλιακή εισροή υπό ποικίλο φωτισμό.
Η υψηλή δυναμικότητα εισόδου φωτοβολταϊκών (6000 W) επιτρέπει μεγαλύτερη ηλιακή συστοιχία ανά μετατροπέα.
Σημαντική ισχύς κορυφής (10 kVA) για φορτία εκκίνησης και βαριές συσκευές εναλλασσόμενου ρεύματος.
Μία μονοφασική έξοδος 230 V συμβατή με την ευρωπαϊκή καλωδίωση.
Ο συμπαγής και ελαφρύς σχεδιασμός απλοποιεί τη μεταφορά και την εγκατάσταση.
Η συμβατότητα μπαταρίας 48 V παρέχει ευελιξία στην επιλογή τύπου μπαταρίας (LiFePO4 ή μολύβδινο οξύ).
Ιδανικό για εμπορικά ή απομακρυσμένα ενεργειακά έργα: ηλιακά πάρκα, καμπίνες, κοινότητες εκτός δικτύου.
Σχέδιο Χάρτη:
![]()