| Ονομασία μάρκας: | Solarose |
| Αριθμός μοντέλου: | Όλα σε ένα 5 + 10 |
| Τροποποιημένο: | 10 |
| Τιμή: | negotiable |
| Χρόνος παράδοσης: | 25 ΗΜΕΡΕΣ |
Περιγραφή προϊόντος:
Ο Ολοκληρωμένος Σταθμός Παραγωγής Ηλιακής Ενέργειας All-in-One 5KW 10.24KWh είναι σχεδιασμένος για επαγγελματικά έργα αποθήκευσης ενέργειας σε οικιακές και ελαφρές εμπορικές εφαρμογές. Με την ενσωμάτωση ενός υβριδικού μετατροπέα 5KW με ένα σύστημα μπαταριών LiFePO4 51.2V υψηλής πυκνότητας, αυτή η λύση μειώνει σημαντικά τον χρόνο εγκατάστασης και την πολυπλοκότητα της καλωδίωσης επί τόπου για τους εγκαταστάτες και τους εργολάβους EPC.
Με ένα ευρύ φάσμα τάσης εισόδου PV 120–450Vdc και χωρητικότητα εισόδου ηλιακής ενέργειας έως 5KW, το σύστημα υποστηρίζει ευέλικτο σχεδιασμό συστοιχίας PV για τις ευρωπαϊκές και βορειοαμερικανικές αγορές. Η σταθερή έξοδος 230Vac και η υποστήριξη τόσο δικτύων 50Hz όσο και 60Hz το καθιστούν κατάλληλο για συστήματα αποθήκευσης ενέργειας συνδεδεμένα στο δίκτυο, εκτός δικτύου και υβριδικά.
Η προηγμένη επικοινωνία μέσω RS485, CAN και WiFi επιτρέπει την απομακρυσμένη παρακολούθηση, τη διάγνωση του συστήματος και την ενσωμάτωση της πλατφόρμας διαχείρισης ενέργειας. Αυτός ο σταθμός παραγωγής ενέργειας all-in-one είναι ιδανικός για διανομείς, συστημικούς ενσωματωτές και συνεργάτες OEM που αναζητούν μια αξιόπιστη, επεκτάσιμη και φιλική προς την εγκατάσταση λύση αποθήκευσης ηλιακής ενέργειας.
Τεχνική παράμετρος
| Χαρακτηριστικό | Προδιαγραφή |
|---|---|
| Τύπος συστήματος | Ολοκληρωμένο All in One ESS |
| Χημεία μπαταρίας | LiFePO4 |
| Ονομαστική τάση μπαταρίας | 51.2V |
| Χωρητικότητα μπαταρίας | 200Ah |
| Τάση φόρτισης | 58.4V |
| Τάση αποκοπής εκφόρτισης | 43.2V |
| Μέθοδος ψύξης | Έξυπνη ψύξη αέρα |
| Λειτουργία εγκατάστασης | Εσωτερική τοποθέτηση δαπέδου |
Πλεονεκτήματα χαρακτηριστικών:
Ο σχεδιασμός all-in-one μειώνει το κόστος BOS και την εργασία εγκατάστασης
Υψηλή συμβατότητα με συστοιχίες PV στις αγορές της ΕΕ και των ΗΠΑ
Σταθερή έξοδος 5KW κατάλληλη για μικρά εμπορικά φορτία
Μεγάλη διάρκεια ζωής κύκλου μπαταρίας LiFePO4 για έργα αποθήκευσης ενέργειας
Υποστηρίζει υβριδικές λειτουργίες λειτουργίας στο δίκτυο και εκτός δικτύου
Έξυπνη επικοινωνία για EMS και απομακρυσμένη παρακολούθηση
Συμπαγές αποτύπωμα για εγκαταστάσεις με περιορισμένο χώρο
Ιδανικό για εργολάβους EPC, διανομείς και συνεργασία OEM
Λεπτομέρειες προϊόντος
![]()
![]()