| Ονομασία μάρκας: | Solarose |
| Αριθμός μοντέλου: | Στάλι 10+28,67kWh |
| Τροποποιημένο: | 10 |
| Τιμή: | negotiable |
| Χρόνος παράδοσης: | 35 ημέρες |
Η Στοιβιζόμενο σύστημα αποθήκευσης ενέργειας All-in-One 10kW / 43.008kWh είναι μια αρθρωτή λύση ενέργειας υψηλής χωρητικότητας, σχεδιασμένη για οικιακά και μικρά εμπορικά έργα ηλιακής ενέργειας στην Ευρώπη και την Αυστραλία. Ενσωματώνοντας έναν υβριδικό μετατροπέα 10kW με σύστημα μπαταριών LiFePO4 43.008kWh, αυτή η λύση παρέχει μια συμπαγή, επεκτάσιμη αρχιτεκτονική σχεδιασμένη για εγκαταστάτες, διανομείς και εργολάβους EPC που αναζητούν αξιόπιστη και τυποποιημένη ανάπτυξη αποθήκευσης ενέργειας.
Βασισμένο σε μια πλατφόρμα μπαταριών 51.2V με χωρητικότητα 840Ah, το σύστημα υποστηρίζει μετατροπή ενέργειας υψηλής απόδοσης και σταθερή λειτουργία μακρού κύκλου. Ο ενσωματωμένος σχεδιασμός απλοποιεί τη διαμόρφωση και την εγκατάσταση του συστήματος, μειώνοντας παράλληλα τον χρόνο ανάπτυξης του έργου και την πολυπλοκότητα λειτουργίας.
Η στοιβιζόμενη δομή μπαταριών επιτρέπει ευέλικτη διαμόρφωση χωρητικότητας και απλοποιημένη εφοδιαστική αλυσίδα για προμήθειες μεγάλης κλίμακας. Με προηγμένα πρωτόκολλα επικοινωνίας RS485 / CAN και δυνατότητα παρακολούθησης μέσω WiFi, το σύστημα επιτρέπει την απρόσκοπτη ενσωμάτωση σε σύγχρονες πλατφόρμες διαχείρισης ενέργειας.
Σχεδιασμένο για να καλύπτει τις λειτουργικές απαιτήσεις των ευρωπαϊκών και αυστραλιανών αγορών κατανεμημένης ενέργειας, το σύστημα υποστηρίζει υψηλή χωρητικότητα εισόδου PV (έως 10.5kW) και ένα ευρύ εύρος τάσης PV 90–450VDC, καθιστώντας το κατάλληλο για διάφορα σενάρια ηλιακών εγκαταστάσεων, συμπεριλαμβανομένης της οικιακής αποθήκευσης, συστημάτων μικροδικτύων και έργων κατανεμημένης ενέργειας.
Ενσωματωμένη Αρχιτεκτονική All-in-One
Σύστημα μπαταριών και μετατροπέας ενσωματωμένα σε μία στοιβιζόμενη πλατφόρμα για απλοποίηση της εγκατάστασης και της θέσης σε λειτουργία του συστήματος.
Υψηλή Χωρητικότητα Αποθήκευσης Ενέργειας
Η χωρητικότητα μπαταρίας 43.008kWh υποστηρίζει εκτεταμένο χρόνο εφεδρείας και βελτιστοποίηση υψηλότερης αυτοκατανάλωσης για ηλιακά έργα.
Βιομηχανική Τεχνολογία Μπαταριών LiFePO4
Μεγάλος κύκλος ζωής, υψηλή απόδοση ασφάλειας και σταθερά θερμικά χαρακτηριστικά κατάλληλα για συνεχή καθημερινή λειτουργία.
Υψηλή Συμβατότητα PV
Υποστηρίζει έως 10.5kW ηλιακής εισόδου με ευρύ εύρος τάσης PV 90–450VDC, συμβατό με διάφορα σχέδια συστοιχιών PV.
Ευέλικτη Ενσωμάτωση Επικοινωνίας
Εξοπλισμένο με επικοινωνία RS485 και CAN για ενσωμάτωση BMS, συντονισμό μετατροπέα και συνδεσιμότητα συστήματος διαχείρισης ενέργειας.
Δυνατότητα Απομακρυσμένης Παρακολούθησης
Ενσωματωμένη συνδεσιμότητα WiFi επιτρέπει την παρακολούθηση του συστήματος και την απομακρυσμένη διάγνωση για εγκαταστάτες και χειριστές έργων.
Στοιβιζόμενος Αρθρωτός Σχεδιασμός
Η αρθρωτή δομή μπαταριών επιτρέπει απλοποιημένη μεταφορά, διαχείριση αποθήκης και ευέλικτη επέκταση συστήματος.
Μηχανική Σχεδίαση Προσανατολισμένη στον Εγκαταστάτη
Βελτιστοποιημένο για γρήγορη ανάπτυξη, απλοποιημένη αρχιτεκτονική καλωδίωσης και μειωμένη εργασία εγκατάστασης για εργολάβους έργων.
| Κατηγορία | Προδιαγραφή |
|---|---|
| Μοντέλο Συστήματος | Στοιβιζόμενο Σύστημα Αποθήκευσης Ενέργειας All-in-One |
| Ονομαστική Ισχύς Συστήματος | 10kW |
| Συνολική Ενεργειακή Χωρητικότητα | 43.008kWh |
| Τύπος Μπαταρίας | Φωσφορικό Άλας Σιδήρου Λιθίου (LiFePO4) |
| Τάση Μπαταρίας | 51.2V |
| Χωρητικότητα Μπαταρίας | 840Ah (280Ah × 3 μονάδες) |
| Τάση Φόρτισης | 58.0V |
| Τάση Αποκοπής Εκφόρτισης | 42.0V |
| Τυπικό Ρεύμα Φόρτισης | 100A |
| Μέγιστο Ρεύμα Φόρτισης | 200A |
| Τυπικό Ρεύμα Εκφόρτισης | 200A |
| Μέγιστο Ρεύμα Εκφόρτισης | 220A |
| Μέγιστο Ρεύμα Αιχμής | 200A |
| Επικοινωνία (Μπαταρία) | RS485 / CAN |
| Ονομαστική Ισχύς Μετατροπέα | 10kW |
| Τάση Εξόδου AC | 230VAC ±5% |
| Συχνότητα Δικτύου | 50Hz / 60Hz |
| Μέγιστη Ισχύς Εισόδου PV | 10.500W |
| Εύρος Τάσης Εισόδου PV | 90 – 450VDC |
| Διεπαφή Επικοινωνίας | RS485 / WiFi |
Το σύστημα έχει σχεδιαστεί για να ευθυγραμμίζεται με τις τεχνικές και ρυθμιστικές προσδοκίες των ευρωπαϊκών και αυστραλιανών αγορών κατανεμημένης ενέργειας. Έχει σχεδιαστεί για συμβατότητα με τις περιφερειακές απαιτήσεις δικτύου, τα πρότυπα ηλιακών μετατροπέων και τους κανονισμούς ασφάλειας μπαταριών.
Τυπικές διαδρομές πιστοποίησης και πλαίσια συμμόρφωσης μπορεί να περιλαμβάνουν:
Πιστοποίηση CE
Πρότυπα Ασφάλειας Μπαταριών IEC
Πρότυπα Συμβατότητας Δικτύου για ΕΕ και Αυστραλία
Συμμόρφωση EMC και Ηλεκτρικής Ασφάλειας
Αυτές οι πιστοποιήσεις διασφαλίζουν ότι το σύστημα μπορεί να ενσωματωθεί σε εμπορικές ηλιακές εγκαταστάσεις και έργα κατανεμημένης αποθήκευσης ενέργειας, ενώ πληροί τις ρυθμιστικές απαιτήσεις και τις απαιτήσεις ασφάλειας στις αγορές-στόχους.
Η ενσωματωμένη πλατφόρμα αποθήκευσης ενέργειας 10kW / 43.008kWh είναι κατάλληλη για ένα ευρύ φάσμα έργων κατανεμημένης ενέργειας, όπως:
Οικιακές εγκαταστάσεις ηλιακής ενέργειας + αποθήκευσης
Κατανεμημένη αποθήκευση ενέργειας για μικρές εμπορικές εγκαταστάσεις
Συστήματα βελτιστοποίησης αυτοκατανάλωσης ηλιακής ενέργειας
Συστήματα εφεδρικής τροφοδοσίας για οικιστικές κοινότητες
Συστήματα μικροδικτύων και υβριδικής ηλιακής αποθήκευσης
Ανάπτυξη αποθήκευσης ενέργειας για εγκαταστάτες και εργολάβους EPC
Η ενσωματωμένη αρχιτεκτονική του συστήματος επιτρέπει γρήγορη ανάπτυξη τόσο σε νέες ηλιακές εγκαταστάσεις όσο και σε έργα ανακαίνισης αποθήκευσης ενέργειας.
Υποστηρίζουμε παγκόσμιους διανομείς, ηλιακούς εγκαταστάτες και συνεργάτες OEM με σταθερή ικανότητα εφοδιασμού και ευέλικτα μοντέλα συνεργασίας.
Η υποστήριξη συνεργασίας μας περιλαμβάνει:
Εφοδιασμός χύδην παραγγελιών για διανομείς και προγραμματιστές έργων
Υπηρεσίες προσαρμογής OEM / ODM
Λύσεις επωνυμίας και ιδιωτικής ετικέτας
Τεχνική τεκμηρίωση και οδηγίες εγκατάστασης
Υποστήριξη έργων για εργολάβους EPC ηλιακής ενέργειας
Μακροπρόθεσμη συνεργασία εφοδιασμού για τις ευρωπαϊκές και αυστραλιανές αγορές
Με επεκτάσιμη παραγωγική ικανότητα και τυποποιημένη αρχιτεκτονική προϊόντος, είμαστε σε θέση να υποστηρίξουμε την ανάπτυξη έργων μεγάλης κλίμακας και μακροπρόθεσμες συνεργασίες διανομής στον τομέα των ανανεώσιμων πηγών ενέργειας.
Εργοστάσιο:
![]()
![]()