| Ονομασία μάρκας: | Solarose |
| Αριθμός μοντέλου: | Στάλι 10+28,67kWh |
| Τροποποιημένο: | 10 |
| Τιμή: | negotiable |
| Χρόνος παράδοσης: | 35 ημέρες |
ΗΣυστήματα αποθήκευσης ηλιακών συσσωρευτών 10kW 46,08kWhείναι μια ολοκληρωμένη λύση αποθήκευσης ενέργειας μεγάλης χωρητικότητας που έχει σχεδιαστεί γιακατανεμημένες ηλιακές εγκαταστάσεις στην Ευρώπη και την ΑυστραλίαΤο σύστημα ενσωματώνει έναΥβριδικός μετατροπέας 10 kWμε46Συσκευή μπαταρίας λιθίου 0,08kWh, παρέχοντας μια αξιόπιστη πλατφόρμα για την αποθήκευση ηλιακής ενέργειας, τη διαχείριση της ενέργειας και την αλληλεπίδραση στο δίκτυο.
Κατασκευασμένο μεαρθρωτή αρχιτεκτονική στοίβωσης, το σύστημα απλοποιεί σημαντικά την εγκατάσταση και την ολοκλήρωση του συστήματος για τους εγκαταστάτες, τους εργολάβους EPC και τους παρόχους ενεργειακών λύσεων.Η συμπαγή κατακόρυφη σχεδίαση μειώνει την πολυπλοκότητα των καλωδίων και τον χρόνο εγκατάστασης, καθιστώντας το κατάλληλο για μεγάλης κλίμακας οικιστική και ελαφριά εμπορική χρήση ηλιακής ενέργειας.
Το σύστημα υποστηρίζειέως 10,5 kW φωτοβολταϊκής ισχύοςκαι ένα ευρύΠεριοχή τάσης 90 ̇ 450 V DC MPPT, επιτρέποντας την αποτελεσματική συλλογή ηλιακής ενέργειας και τη βελτιστοποίηση της απόδοσης του συστήματος.Επικοινωνία RS485, CAN και WiFi, το σύστημα υποστηρίζει την απομακρυσμένη παρακολούθηση, τη διαχείριση ενέργειας και τη διάγνωση του συστήματος.
Αναπτύχθηκε γιαδιανομείς ενέργειας, εγκατεστητές ηλιακής ενέργειας, συνεργάτες OEM και εργολάβους έργων, αυτή η λύση "όλα σε ένα" επιτρέπει την κλιμακωτή ανάπτυξη συστημάτων αποθήκευσης ηλιακής ενέργειας σε κατανεμημένες αγορές ενέργειας.
![]()
![]()
46Η χωρητικότητα της μπαταρίας λιθίου 0,08kWh υποστηρίζει μακροχρόνια ενεργειακή παροχή και υψηλή ενεργειακή αυτονομία.
Σχεδιασμένο για κατανεμημένα συστήματα ηλιακής ενέργειας και μικρές εμπορικές εγκαταστάσεις.
Απλοποιεί την εγκατάσταση, τη μεταφορά και την ανάπτυξη του συστήματος.
Υποστηρίζει έως και10Ηλιακή ενέργεια.5 kW, μεγιστοποιώντας την αποτελεσματικότητα της φωτοβολταϊκής παραγωγής.
Το εύρος MPPT συνεχούς ρεύματος 90 450V βελτιώνει τη συμβατότητα με διαφορετικές διαμορφώσεις ηλιακών συλλεκτών.
Το RS485, το CAN και το WiFi επιτρέπουν την απομακρυσμένη παρακολούθηση και την ενσωμάτωση της έξυπνης διαχείρισης ενέργειας.
Η μειωμένη πολυπλοκότητα των καλωδίων βοηθά τους εργολάβους EPC να επιταχύνουν το χρόνο εγκατάστασης.
Διαθέσιμα για:ιδιωτική επισήμανση, προσαρμογή OEM και συνεργασίες διανομής.
| Κατηγορία | Προδιαγραφές |
|---|---|
| Ονομασία του προϊόντος | Συστήματα αποθήκευσης ηλιακής ενέργειας |
| Δύναμη συστήματος | 10kW |
| Συνολική χωρητικότητα μπαταρίας | 460,08 kWh |
| Δυναμικό μπαταρίας | 51.2V |
| Δυνατότητα μπαταρίας | 900Ah (300Ah × 3) |
| Δυνατότητα φόρτισης | 58.0V |
| Τεχνική διάταξη αποσύνδεσης | 42.0V |
| ρεύμα φόρτισης | 100A |
| Μέγιστο ρεύμα φόρτισης | 200A |
| ρεύμα εκφόρτισης | 200A |
| Μέγιστο ρεύμα εκκένωσης | 220Α |
| Μέγιστο μέγιστο ρεύμα | 200A |
| Μέθοδος επικοινωνίας | RS485 / CAN |
| Δύναμη μετατροπέα | 10kW |
| Δυναμική τάση | 230VAC ± 5% |
| Συχνότητα | 50Hz / 60Hz |
| Μέγιστη ισχύς εισόδου PV | 10500W |
| Πεδίο έντασης εισόδου φωτοβολταϊκής | 90·450VDC |
| Λιμένας επικοινωνίας | RS485 / WiFi |
| Σχεδιασμός συστήματος | Ενσωματωμένη δομή ολίν-εν-ένας |
Το σύστημα έχει σχεδιαστεί για:Ευρωπαϊκές και Αυστραλικές αγορές ηλιακής ενέργειας, εξασφαλίζοντας τη συμβατότητα με τις απαιτήσεις κατανεμημένης ηλιακής εγκατάστασης.
Τα βασικά χαρακτηριστικά ετοιμότητας στην αγορά περιλαμβάνουν:
• Σχεδιασμένο γιαΠρότυπα συμμόρφωσης CE
• συμβατό μεΕυρωpiαϊκή οικοδομική εpiιδομή δικτύου
• Κατάλληλο για:ανάπτυξη έργου ηλιακής ενέργειας + αποθήκευσης
• Υποστηρίζει την ενσωμάτωσηπλατφόρμες παρακολούθησης της ενέργειας
Τα έγγραφα πιστοποίησης και τα τεχνικά υλικά συμμόρφωσης είναι διαθέσιμα για την υποστήριξηαιτήσεις διανομέων, προσφορές έργων και απαιτήσεις ολοκλήρωσης συστήματος.
Το σύστημα είναι κατάλληλο για ένα ευρύ φάσμαεφαρμογές κατανεμημένης αποθήκευσης ηλιακής ενέργειας:
Συστήματα αποθήκευσης ηλιακών μπαταριών για κατοικίες
Μικρές εμπορικές εγκαταστάσεις ηλιακής ενέργειας
Σχέδια κατανεμημένης φωτοβολταϊκής ενέργειας + αποθήκευσης
Βελτιστοποίηση της κατανάλωσης ενέργειας
Ραφή κορυφής και διαχείριση ενέργειας
Εφαρμογή έργου EPC ηλιακής ενέργειας
Είναι...μεγάλη χωρητικότητα και ολοκληρωμένη αρχιτεκτονικήνα είναι ιδιαίτερα κατάλληλο γιαεγκαταστάτες και διανομείς που αναπτύσσουν πολλαπλά ηλιακά συστήματα σε κατοικίες ή εμπορικά κτίρια.
Παρέχουμε σταθερή παραγωγή και υποστήριξη εφοδιασμού γιαΠαγκόσμιοι εταίροι αποθήκευσης ενέργειας.
Τα μοντέλα συνεργασίας μας περιλαμβάνουν:
Προμήθειες χύδην για διανομείς και χονδρέμπορους
Υπηρεσίες κατασκευής OEM / ODM
Ιδιωτική επωνυμία
Προμήθεια σε επίπεδο έργου για εργολάβους ηλιακής EPC
Τεχνική τεκμηρίωση και τεχνική υποστήριξη
Με την επεκτασιμότητα της παραγωγικής ικανότητας και τα ευέλικτα μοντέλα εταιρικής σχέσης, υποστηρίζουμε τους εταίρους να επεκτείνουν τηνδραστηριότητα αποθήκευσης ηλιακών μπαταριών στην Ευρώπη και την Αυστραλία.
Εργαστήριο:
![]()
![]()